POLISH YOUR HR ENGLISH - LEKCJE ANGIELSKIEGO
Wydawnictwo Infor wydało właśnie książkę z lekcjami angielskiego dla HR, drukowanymi w magazynie "Personel i Zarządzanie". Książka „Polish Your HR English. Angielski (nie tylko) dla HR-owca” zawiera lekcje z trzech cyklów językowych, przygotowanych przez Lang LTC. Każda lekcja zawiera ćwiczenia i słowniczek, pomagający utrwalić materiał. Autorkami lekcji są Elżbieta Kozioł i Joanna Kołakowska, lektorki i metodyczki Lang LTC.

CYKLE JĘZYKOWE ZAWARTE W KSIĄŻCE:

 • „Cross-cultural encounters” - Joanna Kołakowska pisze o kwestiach komunikacji międzykulturowej w kontekście biznesowym
 • „Business dilemmas” – Elżbieta Kozioł pokazuje jak istotne są zagadnienia etyczne i moralne w zarządzaniu przedsiębiorstwem
 • „The power of language” - Elżbieta Kozioł pisze o języku jako narzędziu komunikacji

O AUTORKACH:

Elżbieta Kozioł - lekcje angielskiego w Personelu i Zarządzaniu Elżbieta Kozioł – metodyk Lang LTC i lektor języka angielskiego. W Lang LTC sprawuje nadzór metodyczny nad szkoleniami językowymi dla firm oraz uczy na kursach VIP.

Joanna Kołakowska Lang LTC Joanna Kołakowska - Cambridge English Centre Exams Manager Centrum Egzaminacyjnego Lang LTC oraz lektor i metodyk Lang LTC z wieloletnim stażem.


Personel i Zarządzanie – miesięcznik branżowy dla kadry zarządzającej i specjalistów HR.

lekcje angielskiego - polish your HR english
Bezpłatne przygotowanie do egzaminów FCE i CAE
bezpłatne fiszki FCE i CAE
Zarejestruj się na egzamin Cambridge English: First (FCE) lub Advanced (CAE) w Platynowym Centrum Egzaminacyjnym Cambridge English LANG LTC i bezpłatnie przygotuj się do egzaminu FCE lub CAE.

Bezpłatny kurs przygotowujący do egzaminu z zakresu słownictwa i gramatyki w cenie egzaminu - przygotowanie do FCE i do CAE


To idealne rozwiązanie jeśli:

 • Planujesz zdawać egzamin FCE lub CAE
 • Chcesz w regularny, przyjemny i łatwy sposób powtarzać materiał do egzaminu
 • Brakuje ci pewności siebie i potrzebujesz zautomatyzować przydatne frazy, zwroty i konstrukcje niezbędne na egzaminie
 • Nie masz czasu na systematyczne powtórki

JAK OTRZYMAĆ BEZPŁATNE PRZYGOTOWANIE DO FCE LUB CAE:

 1. Zapisz się na egzamin w centrum egzaminacyjnym Cambridge English Lang LTC 
 2. Podaj mail na który otrzymasz hasła dostępu do bezpłatnego kursu FCE lub CAE 
 3. Wejdź na telefonie do App store’a lub Sklepu Play, zaloguj się za pomocą loginu i hasła 

   bezpłatne przygotowanie do FCE

 

ZAPISY NA NOWY SEMESTR
RUSZYŁY ZAPISY NA NOWY SEMESTR
Kursy języka angielskiego ruszają wkrótce - zapraszamy do naszej Szkoły Językowej - sprawdź swój poziom językowy i skorzystaj z oferty kursów grupowych oraz zajęć indywidualnych. 

21100097 1582642178424817 468510640 n

Chcesz rozwijać swój język na zajęciach grupowych?
Myślisz o egzaminie FCE, CAE lub CPE i szukasz kursu, który Cię do niego przygotuje?
Chcesz zdać egzamin IELTS i szukasz odpowiedniego kursu dla siebie?
Myślisz o kursie indywidualnym lub kursie online?
Chcesz by Twoje nastoletnie dziecko zdobywało kolejne umiejętności językowe i certyfikaty?

Nie wiesz jeszcze jaki kurs będzie dla Ciebie lub Twojego nastolatka najodpowiedniejszy?

ZAPRASZAMY NA BADANIE POZIOMU ZNAJOMOŚCI JĘZYKA - zapisz się

Zapytaj o NASZE KURSY! 

Zadzwoń 22 252 49 18


PAMIĘTAJ

Uczą się u nas osoby, dla których, oprócz kursu językowego z najlepszymi lektorami, ważna jest też atmosfera, komfort, zainteresowanie i życzliwość, którą obdarzamy każdego słuchacza korzystającego z naszych kursów językowych lub zdającego egzamin FCECAE, CPE i in.

BADANIE POZIOMU ZNAJOMOŚCI JĘZYKA - zapisz się

 

Top Model Patryk Grudowicz uczy się angielskiego w Lang LTC
Patryk Grudowicz zwycięzca Top Model uczy się angielskiego w Lang LTC
W SZKOLE JĘZYKOWEJ LANG LTC UCZY SIĘ WIELE OSÓB ZNANYCH Z TELEWIZJI I PIERWSZYCH STRON GAZET.
  
Z początkiem 2017 roku do grona naszych uczniów dołączył PATRYK GRUDOWICZ, zwycięzca programu Top Model.

Patryk wkrótce rozpocznie międzynarodową karierę, więc  znajomość  języka angielskiego jest dla niego kluczowa. Celem  językowym Patryka jest nauczenie się języka angielskiego w takim stopniu, by  swobodnie radzić sobie za granicą, brać udział w międzynarodowych castingach i sprostać wyzwaniom międzynarodowego świata modelingu.

Odwiedź INSTAGRAM Patryka Grudowicza

Ruszyły zapisy na kursy językowe w nowym semestrze - SPRAWDŹ!


KURSY ANGIELSKIEGO - NOWY SEMESTR

RUSZYŁY KURSY JĘZYKOWE W NOWYM SEMESTRZE
Zapraszamy na kursy języka ogólnego i egzaminacyjne oraz kursy językowe dla nastolatków.

W naszych grupach jest maksymalnie 8 osób. Im szybciej podejmiesz decyzję, tym większe masz szanse na miejsce na kursie językowym, który wybierzesz.

  kursy@lang.com.pl , tel. 22 115 25 56


 

NIEZAWODNY MONITORING KURSÓW JĘZYKOWYCH DLA FIRM
kursy językowe dla firm

TAK SKUTECZNEGO MONITORINGU ZAJĘĆ JESZCZE NIE BYŁO

Lang LTC wprowadził innowacyjny system kodowania kursów językowych. Od teraz, nasz klient - HR na bieżąco monitoruje realizację godzin oraz frekwencję słuchaczy. A wszystko to w czasie rzeczywistym, bez dodatkowych maili, zestawień i na bieżąco!

Chcę wiedzieć więcej
Angielski dla firm

Zapraszamy do lektury artykułu z lekcją angielskiego przygotowaną przez naszą szkołę językową dla magazynu Personel i Zarządzanie.

Business English - lekcja angielskiego dla pracowników

Przeczytajcie zwroty ze słowniczka i odnajdźcie je w lekcji angielskiego Business English (a właściwie Business Dilemas) przygotowanej przez Elżbietę Kozioł, metodyka szkoły językowej Lang LTC, wyspecjalizowanej w kursach językowych dla firm.

Glossary - słówka angielskie

Greater good - dobro większości
Boil down to - sprowadzać się do
Bear a grudge - żywić urazę
Whereabouts - miejsce pobytu
Void - pozbawiony czegoś
Penalizing - karanie
Repulse - odpychać
Contaminant - zanieczyszczenie
Sloppy - niechlujny
Gut feeling - wewnętrzne przeczucie

Dylematy biznesowe
Konieczność rozwiązania dylematu etycznego to jedno z najbardziej ludzkich przeżyć, jakie można sobie wyobrazić. Żadna inna żyjąca istota nie jest do tego zdolna, bo nie posiada umiejętności refleksji nad własnymi decyzjami. Jeśli jako ludzie chcemy zrozumieć samych siebie, musimy wiedzieć, dlaczego dylematy moralne są dla nas tak trudne i co decyduje o działaniach, które ostatecznie podejmujemy.

It is a difficult decision - To trudna decyzja
Frequently, business ethics is portrayed as a matter of resolving conflicts in which one option appears to be the clear choice. For example, case studies often present an employee who is faced with a dilemma whether or not to lie, steal, cheat, abuse others, break terms of a contract, etc. However, ethical problems faced by managers are often more complex and with no clear guidelines on how to proceed. The fact is that everyone has found themselves confronted with a moral dilemma at some point in their lives and what is more, for sure they have experienced the state when it seemed impossible to know how to act, as any course of action would result in a degree of harm to someone involved. The ability to make decisions in such situations and to be ready to deal with the consequences may be the toughest test of character that a person can face.


Jak przygotować się do FCE i CAE
Sposobów nauki angielskiego pomagających w przygotowaniu się do zdania egzaminu Cambridge English jest wiele. My oprócz kursów egzaminacyjnych FCE i CAE proponujemy naukę angielskiego na facebooku.

First Certificate - FCE exam tips

Dla tych, którzy chcą zdać egzamin Cambridge English: First (FCE) utworzyliśmy profil First Certificate - FCE exam tips, gdzie znajdziecie informacje, zadania, quizy z angielskiego pomocne w przygotowaniu się do egzaminu FCE.

CAE - Cambridge Advanced - exam tips

Przygotowujących się do egzaminu Cambridge English: Advanced (CAE) zapraszamy na profil: CAE - Cambridge Advanced - exam tips, gdzie w ciekawej i łatwej do przyswojenia formie znajdziecie propozycję ćwiczeń i aktywności na poziomie egzaminu CAE.

Na obu profilach egzaminacyjnych znajdziecie ciekawostki, praktyczne wskazówki i ćwiczenia, które urozmaicą i wzbogacą Waszą naukę.
Dołączcie do Nas.
Kursy językowe za granicą
kurs językowy za granicą dla dzieci
Mimo, że wakacje już się skończyły, to właśnie teraz najlepiej planować kolejny urlop. Szczególnie jeśli chcemy wysłać dziecko za granicę  do renomowanej szkoły językowej. Jeśli jesteś rodzicem i chcesz dobrze zaplanować wyjazd językowy swojego dziecka, przeczytaj artykuł z naszego bloga i sprawdź, co musisz wiedzieć.

DZIECKO NA KURSIE JĘZYKOWYM ZA GRANICĄ - PORADNIK RODZICA

Zakończył się kolejny, intensywny sezon językowych kursów zagranicznych. W tym roku mieliśmy sporo wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Wszyscy nasi uczniowie wrócili bezpieczni, zadowoleni, a co najważniejsze rozgadani i z całą masą zagranicznych kontaktów i znajomości. Dla rodziców, którzy rozważają tę formę edukacji językowej w przyszłym roku, przeprowadziliśmy wywiad z Barbarą Górską, opiekunem naszych kursów, pytając o to, co poleca i co najczęściej rodzice wybierają dla swoich dzieci. Barbara też jest mamą, więc patrzy na nasze kursy jako opiekun i rodzic... CZYTAJ DALEJ

  kursy językowe za granicą dla dzieci

Z A P L A N U J  J U Ż  T E R A Z - JĘZYKOWY WYJAZD DZIECKA Z LANG LTC:

✦Anglia ✦ Malta ✦ Hiszpania ✦ Niemcy
✦ Młodzież 1 2 + 
POPROŚ O OFERTĘ: tel.:  2 2 / 1 1 5 2 5 5 6, kursy.zagraniczne@lang.com.pl

WYBIERZ KURS JĘZYKOWY ZA GRANICĄ DLA SIEBIE

Wymarzony urlop połącz z nauką języka za granicą. Odpoczywaj, opalaj się, zwiedzaj, poznawaj ludzi z całego świata i ucz się języka. Uczymy angielskiego w Anglii, na Malcie i w Kanadzie. Oferujemy kursy hiszpańskiego w Hiszpanii, które można połączyć także z nauką salsy i flamenco. Uczymy francuskiego w Paryżu, niemieckiego w Berlinie i wielu innych języków w każdym zakątku świata. 
Wszystkie szkoły z którymi współpracujemy w zakresie kursów językowych za granicą posiadają akredytacje instytucji edukacyjnych odpowiednich dla danego kraju. 
angielski w Anglii

Dlaczego warto uczyć się języka za granicą

Dzięki zagranicznym kursom językowym z Lang LTC:
 • nie tylko uczysz się języka na kursie za granicą, ale też słuchasz żywego języka po zajęciach
 • przełamujesz barierę językową w mówieniu
 • nabierasz płynności i łatwości w mówieniu
 • poznajesz język i kulturę kraju, który wybrałeś na naukę języka
 • odkrywasz mentalność i zwyczaje ludzi
 • nawiązujesz międzynarodowe kontakty ze słuchaczami Twojego kursu językowego
 • łączysz naukę języka za granicą, hobby i wypoczynek

Dla kogo kurs językowy za granicą

Powiedz nam co jest dla Ciebie ważne, jak lubisz się uczyć i spędzać wolny czas. Przygotujemy kurs językowy za granicą uwzględniający Twoje potrzeby i preferencje. Mamy naprawdę szeroki wachlarz językowych kursów wyjazdowych:

 • W formie zajęć: Indywidualnych i grupowych 
 • O ZRÓŻNICOWANEJ INTENSYWNOŚCI: standardowe, półintensywne, intensywne

Zielone szkoły za granicą

Język z pasją: hiszpański i taniec / angielski z jogą i tenisem

PROMOCJE

Już dziś zarezerwuj wakacyjny kurs językowy dla młodzieży!Położona na wschodnim wybrzeżu Wielkiej Brytanii
szkoła Earlscliffe. Kameralna atmosfera, wysoka jakość nauczania, program UNESCO!
Zarezerwuj do 28 lutego 2017 roku i zgarnij 300 GBP rabatu!

Earlscliffe logo2
 22-26 lutego FASHION WEEK w Londynie
Niepowtarzalna okazja
Bądź w centrum mody i ucz się języka
         English Course Plus London Fashion Week        
Pakiet zawiera
                                                                                         

fashionweek3  General English (3h dziennie)                          

fashionweek2 Fashion English (1,5h dziennie)                        

fashionweek1 Wejścia na pokazy mody

  
Spytaj o szczegóły

email icon  kursy.zagraniczne@lang.com.pl

Mobile Phone icon  22 115 25 56Lang LTC partnerem konkursu FOX

Wszystkich uczniów i nauczycieli zainteresowanych nauką angielskiego zapraszamy do udziału w konkursie FOX. Test przeprowadzany jest we wszystkich szkołach w Polsce w tym samym dniu (1.III) i o tej samej godzinie. Jeśli Wasza klasa jeszcze się nie zgłosiła, macie czas do 15 stycznia. W tym roku Lang LTC jest partnerem konkursu i sponsorem nagród:-)

Konkurs FOX przeznaczony jest dla uczniów wszystkich typów szkół i odbywa się w 5 kategoriach wiekowych: Kittens (kl. III-IV SP) Bunnies (kl. V-VI SP), Ducks (kl. I-II gimnazjum), Lions (III kl. gimnazjum, I kl. liceum), Eagles (II-III kl. szkół ponadgimnazjalnych). Więcej informacji 
First lub Advanced EXPRESS
Zapraszamy na kursy Express:
lub wybierz kurs:


ogólny

indywidualny

Spotkaj się na bezpłatną rozmowę z metodykiem i sprawdź jak tworzymy klimat do nauki języka

Wszystkiego najlepszego od zespołu Lang LTC
Changes to BULATS from January 2017
From January 2017 all BULATS tests will be carried out online and the paper-based version will be withdrawn.

From the same date, Cambridge English Language Assessment will no longer offer the French, Spanish or German versions of BULATS. Alliance Française, Goethe Institut and Universidad de Salamanca are currently reviewing the future of these versions of BULATS and will be making further announcements in due course.

We are giving extensive notice of these changes so that candidates will not be affected if they have already started a preparation course.
TWIST'17 | 4th conference for English teachers
Freddy Marschall
November 26th, 2017
Sunday
Warsaw

Mark this date in your teacher training diary:

join us for 

TWIST'17

4th conference for teachers and teacher trainers

REGISTRATION & PROGRAMME:

tt.lang.com.pl/events/twist17

Buddy up to get a 10% discount for your ticket!

Buddy up for TWIST'17 to get 10% off your ticket! ✅ Step 1: Leave your email here: https://goo.gl/forms/UyWA4A7n1S9SDF9z1 ✅ Step 2: We find you a buddy & email each of you a discount code. ✅ Step 3: You buy your cheaper ticket & get your invoice (independently of your buddy). ✅ Step 4: You say hello to your TWIST'17 buddy on November 26th in Warsaw! Hurry up - prices go up on Thursday, October 12! This offer disappears on Lucky Friday, October 13 - at ... 13:00! About the conference: tt.lang.com.pl/events/twist17 twist@lang.com.pl

Posted by Lesson ideas - Pomysły na lekcje on Monday, 9 October 2017


twist17facebook

Happy Week
Wszystkie osoby, które jeszcze nas nie poznały zapraszamy na Happy Week. W ramach naszej akcji od 21 do 25 września nowym słuchaczom oferujemy 5% zniżki na wszystkie kursy grupowe w naszej szkole przy Al. Niepodległości 217/8 (http://www.lang.com.pl/szkola-jezykowa). Wystarczy wypełnić test poziomujący (zadzwoń: 22 115 25 56 lub wyślij maila: kursy@lang.com.pl) i w wyznaczonym terminie zapisać się na kurs.