Jak wybrać dobrą szkołę językową

Jeśli chcesz uczyć się języka w dobrej szkole językowej, przeczytaj na co warto zwrócić uwagę decydując się na kurs językowy.

Przed rozpoczęciem roku szkolnego, osoby chcące uczyć się języka stają przed dylematem, na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły językowej. Ofert na rynku jest bardzo dużo. Wszystkie szkoły językowe reklamują się jako profesjonalne i skuteczne. Jak jednak wybrać z powodzi ofert i sloganów reklamowych tę szkołę, która faktycznie zagwarantuje skuteczną naukę języka? Dla ułatwienia opracowaliśmy zestawienie, które ułatwi podjęcie decyzji:

10 cech dobrej szkoły językowej:

  1. Ma jasną i czytelną ofertę. Nie ukrywa cen, liczebności grup, czasu trwania lekcji ani zasad prowadzenia kursu. Informacje są dostępne na stronie internetowej i w siedzibie szkoły. Można je także bez problemu uzyskać przez telefon.
  2. Istnieje na rynku od wielu lat i ma doświadczenie w nauczaniu języków obcych.
  3. Zajęcia prowadzi w grupach nieprzekraczających 8 osób, dzięki temu każdy ze słuchaczy może maksymalnie skorzystać z lekcji.
  4. Zapewnia naukę języka w komfortowych warunkach, z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego i nowoczesnych pomocy edukacyjnych.
  5. Dba o to, żeby do grup trafiały osoby o tym samym poziomie językowym. Przed rozpoczęciem kursu językowego przeprowadza pisemny test poziomujący, który weryfikuje podczas rozmowy z metodykiem, prowadzonej w języku, którego dana osoba będzie się uczyć.
  6. Posiada zespół wykwalifikowanych metodyków, którzy opracowują programy nauczania i materiały dydaktyczne oraz na bieżąco wspierają lektorów i słuchaczy.
  7. Regularnie szkoli swoich lektorów i metodyków.
  8. Może się pochwalić certyfikatami przyznawanymi przez renomowane instytucje zewnętrzne, wyspecjalizowane w zarządzaniu edukacją. Akredytacje i certyfikaty, które faktycznie świadczą o wysokiej jakości usług językowych przyznają m.in.: Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE, Kuratorium Oświaty, Cambridge English Language Assessment.
  9. Prowadzi kursy językowe na wszystkich poziomach zaawansowania, także tych najwyższych i daje alternatywę rozwoju, np. w postaci przystąpienia po kursie egzaminacyjnym do egzaminu FCE, CAE lub CPE.
  10. Zna swoich słuchaczy i dba o nich. Oferuje udogodnienia w postaci miłego miejsca oczekiwania na zajęcia, bezpłatnej kawy lub zniżek na kursy i egzaminy.