Jak pomóc dziecku uczyć się języka

Dla dziecka nauka języka to ogromne wyzwanie. To dodatkowy przedmiot, który w przeciwieństwie do języka polskiego, jest czymś zupełnie nowym. Nie wystarczy, że dziecko będzie się regularnie uczyło. Najważniejsze, żeby ta nauka była dla niego przyjemnością, a nie kolejnym przykrym obowiązkiem. O to, żeby dziecko lubiło lekcje angielskiego, powinien zadbać nauczyciel, ale my rodzice mamy tu ogromne pole do popisu. 


NAUKA JĘZYKA PRZEZ ZABAWĘnauka języka i zabawa

Nauka języka nie musi być nudna. Każde dziecko lubi się bawić, szczególnie gdy w zabawie biorą udział rodzice. Zaproponuj mu gotową grę językową, np. memory  po angielsku lub wykorzystaj gry, które lubicie i macie w domu. Z pewnością da się je wykorzystać do nauki języka. Wypróbuj choćby popularnego Twistera, ale zamiast mówić "prawa ręka na zielony" powiedz "put right hand on green". W ten sposób utrwalisz kolory, części ciała i polecenia w języku angielskim. Ze starszymi dziećmi możesz grać w Scrabble i tworzyć angielskie wyrazy. Internet to także źródło pomysłów na wspieranie edukacji językowej dzieci. TUTAJ znajdziesz propozycję linków, które możesz wykorzystać do wspólnej nauki.

PO CO UCZYĆ SIĘ JĘZYKA

Wbrew pozorom dzieci chcą uczyć się języków i czerpią satysfakcję z nowo zdobytej wiedzy. Młodsi czują dumę, że potrafią zaśpiewać piosenkę po angielsku i odpowiedzieć na proste pytanie w obcym języku, a starsi mają już nawet swoje plany i marzenia językowe.
ZOBACZ dlaczego dzieci i młodzież chcą uczyć się języków.

Jeśli chcesz wiedzieć, co w nauczaniu językowym dla dzieci jest ważne, OBEJRZYJ rozmowę z psychologiem dziecięcym.

Rodzicom, którzy myślą o rozwoju językowym swojego dziecka, polecamy PORADNIK JĘZYKOWY DLA RODZICÓW przygotowany przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE.

EGZAMINY JĘZYKOWE DLA DZIECI 

poradnik językowy dla rodzicówDzieci najczęściej uczą się angielskiego. Oprócz obowiązkowych lekcji w szkole, chodzą także na zajęcia dodatkowe. Rodzice często zastanawiają się, w jaki sposób sprawdzić postępy językowe swoich dzieci. Najbardziej wiarygodną metodą jest test lub egzamin językowy przystosowany dla dzieci i przeprowadzany przez wyspecjalizowaną instytucję zewnętrzną. Najpopularniejszymi testami sprawdzającymi wiedzę z języka angielskiego są egzaminy Cambridge English. Ich poziom i tematyka dostosowane są do wieku zdających.

Egzaminy Cambridge English dla dzieci:

  • 7-12 lat: testy YLE  
  • 11-14 lat: KET (Key), PET (Preliminary)
  • 14-16 lat: FCE for Schools (First for Schools)
  • 16-19 lat: FCE (First), CAE (Advanced)
Przystąpienie dziecka do egzaminu językowego to dla rodziców potwierdzenie skuteczności nauczania. Dla dziecka to motywacja, poczucie postępów w nauce, uznanie rodziców i otoczenia oraz, co bardzo istotne z metodycznej perspektywy, nadanie sensu nauce. 

Więcej o egzaminach sprawdzających znajomość języka angielskiego przeczytasz TUTAJ.
Jeśli chcesz szybko zasięgnąć informacji zadzwoń: 022 243 04 56 lub napisz: egzaminy@lang.com.pl