JAK GWIAZDY UCZĄ SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH

W naszej szkole językowej uczy się wiele osób znanych z telewizji i pierwszych stron gazet. Uczenie gwiazd i celebrytów  to nie lada wyzwanie. Tu nie obowiązują reguły zwykłych kursów językowych z podręcznikiem, gramatyką i niezbędnym słownictwem. Powód, dla którego  celebryta uczy się języka jest najczęściej rzadki  i  odosobniony. Polityk reprezentuje nas na międzynarodowych spotkaniach, model na wybiegach i sesjach.  Języka potrzebują żeby mówić, prowadzić small talki, rozmawiać o swojej pracy i specjalizacji. Czasem muszą też coś przeczytać ze zrozumieniem lub coś napisać, ale tu można liczyć na wsparcie tłumacza.

KURSY JĘZYKOWE DLA VIP - ów OD KUCHNI

Gwiazdy i osoby publiczne uczą się najczęściej języka angielskiego. Wybierają zajęcia indywidualne, które gwarantują im elastyczność czasową i skupienie się na ich konkretnych potrzebach językowych.

JAK UCZY SIĘ VIP’a I SKĄD WIADOMO CZEGO GO UCZYĆ?

kursy językowe dla VIP-ówPowie nam o tym sam VIP. Ważne jest, gdzie bywa, z kim i o czym rozmawia, jakie są jego najbliższe cele zawodowe, czy potrzebuje akcentu brytyjskiego czy amerykańskiego, jaki rejestr językowy jest mu potrzebny – bardziej potoczny czy formalny. Skąd jednak wziąć branżowe słownictwo?  Oczywiście z kopalni internetowej. Śledzimy strony branżowe, przeczesujemy  YouTube. Wyławiamy ciekawe nagrania, filmy, testy, przykłady rozmów i sytuacji z jakimi będzie się mierzył nasz celebryta, ale to dopiero początek. Najważniejsze dzieje się potem. Kluczowe jest opracowanie tych  materiałów, tak aby stanowiły „wartość edukacyjną”. Muszą być ciekawe, nie za trudne i nie za łatwe, naturalne i jak najbardziej zbliżone do potrzeb VIP’a.  Opracowanie treści szkoleniowych, tak żeby skutecznie uczyły języka, to praca, którą dobrze wykona tylko bardzo doświadczony i dobrze przygotowany lektor lub metodyk szkoły językowej. Ani VIP, który potrzebuje komunikować się w obcym języku, ani szkoła językowa, która go uczy nie mogą ryzykować niepowodzenia. Czasem taka gwiazda ma zaledwie kilka miesięcy na dobre opanowanie języka, jeśli temu nie sprosta, może to zawarzyć na jej karierze. Dlatego najlepszą motywacją jest KONKRETNY CEL, którym może być ważne spotkanie, wydarzenie lub projekt.

CZEGO MOŻNA DOWIEDZIEĆ SIĘ O CELEBRYTACH

Życie osób znanych z telewizji i pierwszych stron gazet jest interesujące. Uczestniczą w ciekawych projektach, spotykają interesujących ludzi. Czy chcielibyście wiedzieć jak wyglądają takie spotkania i projekty? My też, ale uczenie celebryty zakłada poufność, dyskrecję i zaufanie. Lektor i metodyk to osoby, które siłą rzeczy wsiąkają w świat swoich uczniów. Podczas lekcji rozmawiają o codziennych wydarzeniach i o planach na przyszłość. Każdy słuchacz, a zwłaszcza osoba publiczna, musi mieć pewność, że rzeczy, o których mówi na zajęciach nie wyjdą na zewnątrz. To konieczne. Nie dowiecie się nawet na jakim poziomie znajomości języka jest celebryta i nie poznacie żadnych jego planów. Ta wiedza pozostaje pomiędzy nim a jego lektorem. Uczenie osób publicznych to przywilej i wgląd do innego świata, ale niestety tylko dla lektora. Macie pytania o jakiegoś VIP’a? Niestety, niczego wam nie zdradzimy, ale czy ich zaufanie do danej szkoły nie mówi samo za siebie? Lekcje znanych osób są często niezaplanowane i nieregularne. Nie zawsze można oczekiwać od nich systematyczności. Podróże wymuszają spotkania w wirtualnej przestrzeni (lekcje z lektorem przez Skype itp.), zajęcia online, nierzadko w nocy, bo nie zbiegają się strefy czasowe. Celebryci uczą się więc głównie na zajęciach, dlatego ich kursy są bardzo intensywne, zarówno jeśli chodzi o czas jak i formę. Lektor dba o to, żeby jego znany uczeń nauczył się jak najwięcej, bo nie zawsze będzie mógł odrobić pracę domową. Jedynie co możemy zdradzić to fakt, że celebryci to ludzie niezwykli i pasjonujący. Ich światy są magiczne, a wyzwania nieprawdopodobne. Uczymy wiele znanych osób i niezmiennie cieszy nas to, że często (chociaż w ukryciu) przyczyniamy się do ich sukcesów. Bardzo im kibicujemy i po cichu śledzimy ich rozwój i karierę, szczególnie tę międzynarodową.