Dlaczego warto zdać IELTS

Od kwietnia 2019 w Centrum Egzaminacyjnym Lang LTC można zdać prestiżowy, uznawany na całym świecie test z języka angielskiego IELTS - International English Language Testing System
Choć nazwa IELTS jest dość powszechnie znana wśród uczących się angielskiego, przypomnijmy najważniejsze informacje na jego temat.

KTO UZNAJE IELTS?

IELTS jest najszerzej akceptowanym testem na świecie - przez ponad 10 000 organizacji (w tym najlepsze uczelnie i instytucje w ponad 140 krajach w tym 3000 w samych Stanach Zjednoczonych), w tym:
• Instytucje edukacyjne
• Pracodawcy
• Rządy
• Władze imigracyjne
• Organizacje zawodowe
Jest to również najpopularniejszy na świecie test języka angielskiego z ponad 3 milionami testów przeprowadzanych każdego roku.

TEST IELTS OTWIERA DRZWI DO:
1. Rozwoju zawodowego w ojczyźnie
Udowodnienie znajomości języka angielskiego za pomocą testu IELTS może pomóc w znalezieniu lepszej pracy lub awansu.

2. Emigracja
Twoje wyniki testu IELTS pomogą ci spełnić wymagania imigracyjne. Wszystkie władze imigracyjne, które wymagają testu z języka angielskiego, akceptują IELTS.
  • Migracja do Kanady - Jeśli chcesz przenieść się do Kanady, jednego z najlepszych miejsc do życia według badania ONZ, powinieneś zdać IELTS. Test jest uznawany przez władze imigracyjne Kanady. Aby znaleźć więcej informacji na temat procedur imigracyjnych, odwiedź stronę internetową Citizenship and Immigration Canada website.
  • Migracja do Australii - IELTS jest wymagany od głównego wnioskodawcy oraz małżonka i osób dorosłych będących na utrzymaniu wnioskodawcy w procesie imigracyjnym w ramach Australia Migration Visa. Więcej informacji na temat procedur imigracyjnych i wniosków o wizy studenckie można znaleźć na stronie Departamentu Imigracji i Obywatelstwa Rządu Australijskiego Australian Government Department of Immigration and Citizenship website.
3. Kariera i nauka za granicą
W większości krajów, gdzie angielski jest językiem urzędowym do złożenia podania o pracę i kursy uniwersyteckie potrzebny jest dowód znajomości języka angielskiego.
  • Nauka w Wielkiej Brytanii - ponad 600 uniwersytetów i instytucji szkolnictwa wyższego w Wielkiej Brytanii akceptuje IELTS. Dowiedz się, kto akceptuje IELTS w Wielkiej Brytanii - przeszukaj bazę danych, aby dowiedzieć się, czy wybrana organizacja akceptuje IELTS. Aby ubiegać się o studia licencjackie lub podyplomowe w Wielkiej Brytanii odwiedź stronę internetową UCAS.
  • Studia w USA - Ponad 3 300 instytucji szkolnictwa wyższego i programów w USA akceptuje IELTS. IELTS jest uznawany przez 25 najlepszych amerykańskich uniwersytetów i wszystkie kolegia Ivy League. IELTS jest używany przez międzynarodowe programy na 50 najlepszych amerykańskich uniwersytetach. Dowiedz się, kto akceptuje IELTS w USA - przeszukaj bazę danych, aby dowiedzieć się, czy wybrana organizacja akceptuje IELTS.
  • Program Fulbright - IELTS jest również zalecany do aplikacji do programu Fulbright, międzynarodowego programu wymiany edukacyjnej dla studentów, naukowców, nauczycieli, specjalistów, badaczy i artystów. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej polskiej Komisji ds. Fulbrighta.
  • Studia w UE - tysiące uniwersytetów w całej Europie uznaje IELTS na kursach uniwersyteckich i programach studiów oferowanych w języku angielskim. Dowiedz się, kto akceptuje IELTS w UE - przeszukaj bazę danych, aby dowiedzieć się, czy wybrana organizacja akceptuje IELTS.
  • Studiuj w Australii - aby dowiedzieć się więcej na temat studiowania w Australii, odwiedź stronę Study in Australia 
UCZ SIĘ Z IELTS NA CAŁYM ŚWIECIE - DOWIEDZ SIĘ, KTO JESZCZE UZNAJE IELTS.

IELTS OfficialTestCentre logo